dlaczego koty boją się ogórkówDom, ogród, kuchnia 

Dlaczego koty boją się ogórków

Strach jest nieodłączną częścią życia wszystkich istot na Ziemi. Boją się ludzie, u których strach może być spowodowany naprawdę różnorodnymi przyczynami. Lęk przed utratą pracy, bólem, pająkami, ciemnością czy burzą – to tylko wybrane źródła, które wywołują w nas niepokój. Jednak, jak pokazuje codzienne życie odczuwanie strachu nie jest domeną tylko i wyłącznie ludzi. Bać mogą się również zwierzęta, które w wyniku pewnych zdarzeń mogą wpadać w popłoch i zaniepokojenie. Dobrym przykładem są tutaj koty, które wręcz szaleją na widok ogórka. Sprawdź dlaczego koty boją się tego warzywa!

Filmiki z kotami podbijają Internet

Na popularnych stronach z filmikami video, takich jak chociażby YouTube znaleźć można naprawdę wiele nagrań z kotami w roli głównej. Te sympatyczne zwierzątka potrafią być bohaterami niezliczonej liczby zabawnych sytuacji. A ich właściciele pragną się podzielić wybrykami swoich milusińskich z większą rzeszą odbiorców. Internet jest na to idealnym sposobem. Obecnie internauci najbardziej upodobali sobie nagrania, w których oprócz kotów występuje pewne znane wszystkim warzywo – mianowicie ogórek. Cała sytuacja zwykle wygląda bardzo podobnie. Wszystko zaczyna się od tego, że właściciel po ciuchu zakrada się za plecami kota, tak aby jego pupil go nie zauważył. Miedzy czasie, gdzieś z boku kładzie on zwykłego zielonego ogórka. Cała zabawa zaczyna się w momencie, gdy niczego nieświadomy kot odwraca się, a nieznajomy przedmiot powoduje w nim wybuch strachu. Futrzak po prostu traci wtedy zmysły. Wykonuje dziwne ruchy – skacze, kręci się w kółko, próbuje uciec z pomieszczenia, w którym się znajduje. Często wydaje także pewne dziwne dźwięki i odgłosy. Później rozpoczyna się wielka kocia ucieczka – kto przynajmniej raz zrobił taki psikus swojemu pupilowi lub widział któryś z internetowych filmików doskonale wie jak to wygląda.

Dlaczego kot boi się ogórka?

Oglądając tego rodzaju nagrania internauci wręcz przewracają się ze śmiechu. Natomiast miłe futrzaki wcale nie są takie zadowolone.

Odczuwają realny strach, którego powody mogą być następujące:
• To lęk prze nieznanym. Koty nie boją się samego ogórka, jednak zdziwione i zaniepokojone są pojawieniem się w ich pobliżu czegoś obcego.
• Swego rodzaju nastrój do walki jest spowodowany uruchomieniem się swego rodzaju kociego mechanizmu obronnego.
• Inna możliwość jest taka – kot widząc obok siebie podłużny kształt może myśleć, że jest to wąż, którego wszystkie koty panicznie się obawiają.
• Ponadto ogórek zwykle podkładany jest obok miejsca, gdzie kot spożywa swój posiłek. Futrzakowi kojarzy się ono z poczuciem bezpieczeństwa – drapieżna reakcja nie powinna więc dziwić.

Podsumowanie

Jednak ludzie, którzy nagrywają tego typu filmiki i wrzucają je do Internetu zdecydowanie powinni zastanowić się nad swoim zachowaniem. Być może nie jest to jeszcze znęcanie się nad zwierzętami, no ale niewinną zabawą również nazwać tego nie można. Naturalny strach nie jest jeszcze taki zły, ale niejako wyprodukowany w tak negatywny sposób może być dla kotów bardzo niebezpieczny.

Related posts

Leave a Comment